اخبارفصلنامه

انتشار دومین شماره فصلنامه جامعه اندیشکده ‌های ایران

فصلنامه زمستان 1398 جامعه اندیشکده ‌ها با مطالبی از 20 اندیشکده کشور منتشر شد

فصلنامه زمستان ۱۳۹۸ جامعه اندیشکده‌های ایران با مطالبی از ۲۰ اندیشکده کشور منتشر شد. فصلنامه جامعه اندیشکده ها خلاصه‌ای از برترین پژوهش ‌ها و اقدامات اندیشکده ‌ها و موسسات سیاست پژوهی کشور را انتشار می‌دهد. در این شماره مطالبی با موضوعات «حکمرانی»، «انرژی»، «اقتصاد»، «سیاست خارجی»، «علم و فناوری» و «کشاورزی و آب» آمده است، که با توجه به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تمرکز ویژه‌ای بر روی موضوع «انتخابات» و «پارلمان» در بخش «حکمرانی» صورت گرفته است. این فصلنامه برای حدود ۲۵۰ نفر از سیاستگذاران و مدیران ارشد کشور شامل سران قوا، تعدادی از وزیران و معاونان رئیس جمهور، روسای شماری از نهادها و سازمان‌های حاکمیتی کشور،  برخی دبیران شوراهای عالی کشور و روسای کمیسیون ‌های مجلس شورای اسلامی و … ارسال می‌گردد.

مطالب این فصلنامه به دو بخش «پژوهش‌ ها» و «اقدامات» اندیشکده‌ ها تفکیک شده است. در بخش پژوهش‌ها، مطالعاتی از نوع طراحی الگو و مدل، بررسی و تحلیل، عارضه‌یابی و مسئله‌یابی، تدوین راهبرد، امکان‌سنجی، مطالعه تطبیقی، نگاشت، آینده پژوهی، تدوین دکترین، رصد، طراحی سامانه و طراحی شاخص و در بخش اقدامات نیز فعالیت‌هایی از نوع برگزاری همایش، برگزاری رویداد، ایجاد شبکه، انتشار مجله، راه‌اندازی سامانه، ارائه آموزش، برگزاری مسابقه و ایجاد رسانه معرفی شده است.

دریافت فصلنامه جامعه اندیشکده‌ های ایران- شماره دوم، زمستان ۱۳۹۸

اندیشکده‌های حاضر در این شماره

همه اندیشکده‌های کشور می‌توانند خلاصه برترین پروژه‌ها و مطالعات خود را در این مجله انتشار دهند. در این شماره از فصلنامه مطالبی از ۲۰ اندیشکده زیر آمده است:

مطالب این شماره

این فصلنامه حاوی ۴۰ مطلب از پروژه‌ها و اقدامات انجام شده توسط اندیشکده‌های فوق‌الذکر است. عناوین این شماره به تفکیک محورهای موضوعی عبارت اند از:

حکمرانی
انرژی
اقتصاد
سیاست خارجی
علم و فناوری
کشاورزی و آب
اقدامات اندیشکده‌ها

دریافت مجله

جهت دریافت نسخه چاپی مجله با شماره تماس ۶۶۴۸۸۰۵۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. همچنین شما می‌توانید نسخه دیجیتال این فصلنامه را به صورت رایگان از طریق لینک زیر دریافت نمایید:

دریافت فصلنامه جامعه اندیشکده‌های ایران- شماره دوم، زمستان ۱۳۹۸

آخرین اخبار

یک نظر

  1. با سلام و عرض احترام
    بنده از دفتر مطالعات و تحقیقات نهاجا با شما در جهت تعاملات آتی در بخش های نظامی البته با رعایت موازین سازمانی در ارتباط خواهم بود. در صورت اراده و درخواست شما اندیشه پروران گرامی.
    ۰۹۹۲۰۸۱۴۹۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن