اخبار

شصت و نهمین نشست حکمرانی در عمل برگزار می شود

ثبت نام شصت و نهمین نشست حکمرانی در عمل با موضوع «ملزومات پیاده سازی مالیات بر مجموع درآمد»

حکمرانی در عمل سلسله نشست‌ هایی است که توسط اندیشکده حکمرانی شریف برگزار می شود. در این نشست ها با دعوت از سیاست‌گذاران و مدیران سطوح بالای کشور، تجربیات آنان در اختیار محققان قرار می‌گیرد.

نشست شصت و نهم حکمرانی در عمل با موضوع ملزومات پیاده سازی مالیات بر مجموع درآمد با حضور محمد ثاقب فرد (مدیر حسابرسی داخلی و امور مجامع سازمان منطقه آزاد کیش)، مهدی موحدی بکنظر (عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد) و علی مروی (مدیر اندیشکده حکمرانی شریف) برگزار خواهد شد.

مالیات بر مجموع درآمد شخصی در ایران یک پایه مالیاتی مغفول مانده است. در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته حدود ۴۰٪ از درآمدهای مالیاتی از طریق مالیات بر درآمد شخصی تأمین می‌شود، در ایران این رقم همواره کمتر از ۱۵٪ بوده است. به علاوه نوع اخذ این مالیات در کشور نیز ایرادات زیادی دارد. به عنوان مثال مالیات از تک تک منابع درآمدی خانوارها به صورت جداگانه گرفته می‌شود. این موضوع (به خصوص در حضور نرخ‌های تصاعدی) عدالت مالیاتی را دچار خدشه کرده است. همچنین عرضه بهینه نهاده‌ های تولید در اقتصاد را نیز تحت تاثیر قرار داده و آحاد اقتصادی را به سمت عرضه بالاتر سرمایه و عرضه پایین‌تر نیروی کار سوق داده است.

اندیشکده حکمرانی شریف به منظور پاسخ به این چالش ها، چهار شنبه ۱۳ مرداد ۹۸ ساعت ۱۴ الی ۱۶ نشست حکمرانی در عمل را برگزار خواهد کرد.

علاقه مندان جهت ثبت نام در این نشست می توانند به لینک زیر مواجعه نمایند.

ثبت نام شصت و نهمین نشست حکمرانی در عمل

اخبار

اخبار و رویدادهای اندیشکده‌های ایران را در این سایت دنبال کنید. مشاهده سایر اخبار

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن