پویش

پویش « یک مسئله یک راه حل »

ارائه ایده های خلاقانه و کارآمد جهت حل مشکلات و مسائل مهم جهان اسلام

پویش « یک مسئله یک راه حل » با رویکرد استفاده از ظرفیت ها و ایده های اندیشه ورزان، نخبگان و نهادهای مدنی غیردولتی برای حل مشکلات، مسائل و بحران های جهان اسلام توسط موسسه آینده پژوهی جهان اسلام راه اندازی شده است. هدف از این پویش شناسایی ایده های خلاقانه و راهگشا، تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده ها و کمک به ایده های کارآمد جهت اجرایی شدن آن ها است.

چرا پویش یک مسئله یک راه حل ؟

اگر چه دولت ها نقش اساسی هم در ایجاد و هم در حل مشکلات جهان اسلام دارند، اما درک واقعی این مشکلات و یافتن راهکارهای عملی برای حل آن ها، نیاز به همفکری اندیشمندان، متفکران و نخبگان دارد. نهادهای مدنی غیردولتی و نیز افرادی که ذهن های خلاق دارند نیز می توانند در این عرصه نقش آفرین باشند و با ایده های بدیع خود می توانند خارج از ساختارهای بروکراتیک و گاه متصلب موجود، جوامع اسلامی را تحت تاثیر قرار داده و متحول نمایند. بنابراین به نظر می رسد لازم است برای حل مشکلات و مسائل موجود، این ظرفیت ها نیز فعال شود و از پتانسیل های موجود حداکثر بهره برداری انجام شود.

هدف از برگزاری پویش یک مسئله یک راه حل

موسسه آینده پژوهی جهان اسلام با هدف جذب ایده‌ها و راهکارهای محققان، اندیشمندان و کارشناسان برای حل مسائل و مشکلات امروز ایران و جهان اسلام پویش « یک مسئله یک راه حل » را برگزار می‌کند. شناسایی ایده‌های ناب در راستای یافتن راه‌حل برای بحران‌ها و مشکلات ایران و جهان اسلام، تشکیل بانک اطلاعاتی دسته بندی شده از ایده‌ها و افراد خلاق و کمک به ایده‌های کارآمد برای رسیدن به نتیجه از اهداف برگزاری این پویش است.

موضوعات پویش

موضوعات این پویش را کلیه مسائل جهان اسلام در زمینه های اقتصادی، فناوری، فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و سیاسی در بر می گیرد.

نحوه مشارکت در این پویش

اساتید، اندیشمندان، نخبگان و محققان که برای حل مسائل جهان اسلام در این حوزه ها ایده یا راه حلی دارند می توانند در این پویش شرکت نمایند. برای شرکت در این پویش کافی است مسئله مورد نظر و راه حل پیشنهادی در قالب یک ویدئوی ۵ تا ۱۰ دقیقه ای ضبط شده و برای دبیرخانه برگزاری پویش ارسال گردد.

ارسال ویدئو از طریق نرم افزارهای پیام رسان تلگرام، واتس اپ، سروش و بله به شماره ۰۹۰۱۵۱۴۵۱۶۹ و همچنین از طریق آدرس ایمیل info.iiwfs [at] gmail.com امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که به ایده های برتر که بتواند برای حل یک مشکل یا بحران راهکاری ارائه دهد، جوایزی اعطا خواهد شد.

امتیاز مطلب: ۰ (۰ نظر)
برچسب ها
امتیاز مطلب: 0 (0 نظر)
بستن