اخباراخبار سلامت

درک جمعی پیرامون تاب آوری ملی در مواجهه با کرونا

پژوهشکده مطالعات فناوری طی پژوهشی به جمع آوری مستندات، استخراج درس آموخته ها و استحصال پیشنهادات سیاستی در زمینه مدیریت شوک های بیولوژیک در کشور می‌پردازد.

به گزارش گروه خبر جامعه اندیشکده های ایران؛ با توجه به تبعات و عوارض ناشی از گسترش ویروس کرونا، پژوهشکده مطالعات فناوری مطالعه ای را با موضوع « تاب آوری ملی در مواجهه با بحران های بیولوژیک» در دستور کار دارد. در این راستا از موسسات پژوهشی و اندیشکده هایی که در این زمینه مطالعه یا پژوهشی اتمام شده یا در حال انجام دارند، دعوت به همکاری و اطلاع رسانی کرده است.

تعریف این پژوهش از تاب آوری جوامع و سیستم ها، «توانایی پیش بینی رویدادهای مختل کننده طبیعی یا ساخته دست بشر با احتمال وقوع پایین ولی قدرت تخریبی بسیار بالا؛ آینده نگری نسبت به پیامدهای آنها؛ آمادگی برای مقاومت در برابر آنها؛ جذب آثار سوء آنها؛ تطبیق با شرایط پیش آمده و بازیابی جوامع و سیستم ها برای رسیدن به وضع تعادل پیشین یا یک تعادل جدید؛ و نهایتا یادگیری و مدیریت دانش کسب شده در مراحل برشمرده فوق» است.

هدف این مطالعه، «آسیب شناسی نحوه مواجهه با شوک ویروس کرونا در ایران با تاکید بر ساختار و عملکرد مدیریت و نظام تصمیم گیری این بحران، بررسی نقاط ضعف و قوت کشور در مواجهه با این پدیده، و استخراج دروس آموخته شده با رویکرد تاب آوری ملی» است.

برای اطلاعات بیشتر درباره این پژوهش و نحوه همکاری میتوانید با پژوهشکده مطالعات فناوری در ارتباط باشید.

برچسب ها

اخبار

اخبار و رویدادهای اندیشکده‌های ایران را در این سایت دنبال کنید. مشاهده سایر اخبار

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن