اخباراخبار عمومی

چرا نحوه اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما نیاز به بازبینی دارد؟

مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، در نقد طرح نمایندگان برای اداره صدا و سیما، پیش نویس لایحه پیشنهادی خود را منتشر کرد.

به گزارش گروه خبر جامعه اندیشکده ها؛ مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، پیش نویس لایحه پیشنهادی خود را برای اداره صدا و سیما منتشر کرد.

پیش نویس لایحه پیشنهادی قانون خط مشی نحوه اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، به بهانه انتشار طرح نمایندگان مجلس برای اداره صدا و سیما، توسط مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری سال ۱۳۹۵ تنظیم و اکنون منتشر شده است.

در این متن پیش از هر موضوع، به ضرورت بازنگری در قانون نحوه اداره و نظارت بر صدا و سیما پرداخته شده است: از سال ۱۳۷۰ دو شورای بر سازمان نظارت می‌کردند: شورای سیاستگذاری منصوب از سوی مقام معظم رهبری که ناظر بر سیاست های کلان بود و شورای نظارت مرکب از نمایندگان قوای سه گانه با وظایف و اختیارات نظارتی مبهم. با انحلال شورای سیاستگذاری در سال ۱۳۷۳ به دستور مقام معظم رهبری، همچنان واگذاری وظایف به شورای نظارت به درستی محول نشده است.

برای دریافت متن پیش نویس لایحه پیشنهادی «قانون خط مشی، نحوه اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما‌ی جمهوری اسلامی ایران» اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

اخبار

اخبار و رویدادهای اندیشکده‌های ایران را در این صفحه دنبال کنید. مشاهده سایر اخبار

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن