اخبار

شصت و هشتمین نشست حکمرانی در عمل برگزار می شود

ثبت نام شصت و هشتمین نشست حکمرانی در عمل با موضوع «مجلس نمایندگان یا مجلس قانون گذاران؟»

حکمرانی در عمل سلسله نشست‌هایی است که توسط اندیشکده حکمرانی شریف برگزار می شود. در این نشست ها با دعوت از سیاست‌گذاران و مدیران سطوح بالای کشور، تجربیات آنان در اختیار محققان قرار می‌گیرد.

نشست شصت و هشتم حکمرانی در عمل با موضوع مجلس نمایندگان یا مجلس قانون گذاران؟ با حضور سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی (نماینده مردم مشهد و دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی) و سید فرید موسوی (نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اقتصادی مجلس)، ۱۲ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

یکی از الزامات اساسی در اصلاح عملکرد مجلس، قانون گذاری مبتنی بر تخصص و کار کارشناسانه است. در جهت تخصصی تر شدن تصمیم گیری دو رویکرد وجود دارد، رویکرد اول توجه به «حضور نمایندگان متخصص» و رویکرد دوم « اصلاح فرآیند های قانون گذاری» است. در این میزگرد به رویکرد دوم یعنی اهمیت و الزامات اصلاح فرآیندی پرداخته می شود. در اصلاح فرآیندی، می توان سازوکار رسیدن طرح از نماینده و کمیسیون به صحن علنی و همچنین سازوکار بررسی لایحه در کمیسیون را طوری تنظیم نمود که از حداکثر غنای تخصصی و حقوقی برخوردار باشد. تمرکز این نشست بر اصلاح فرآیندها و سازوکارهای قانون گذاری مبتنی بر تخصص و ارائه راهکارهای اجراپذیر در این حوزه خواهد بود.

نشست شصت و هشتم حکمرانی در عمل سه شنیه ۱۲ مرداد ۹۸ ساعت ۱۷ الی ۱۹ در اندیشکده حکمرانی شریف برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت ثبت نام در این نشست می توانند به لینک زیر مواجعه نمایند.

ثبت نام شصت و هشتمین نشست حکمرانی در عمل

اخبار

اخبار و رویدادهای اندیشکده‌های ایران را در این سایت دنبال کنید. مشاهده سایر اخبار

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن