رویداد

سلسله نشست‌های governance talks

رویداد بین المللی گاورننس تاکس

رویداد گاورننس تاکس ( Governance Talks ) بستری برای ایجاد و تداوم ارتباطات بین المللی اندیشکده ای در ایران است. اندیشکده حکمرانی شریف با توجه به داشتن ارتباطات بین المللی با پژوهشگران و نهادهای مطالعاتی در حوزه های مرتبط در خارج از کشور با برگزاری این رویداد تلاش دارد زمینه ای برای جدی تر شدن تعاملات و همچنین آشنایی بیشتر دانشجویان و علاقه مندان در داخل کشور فراهم سازد.

ضرورت و هدف برگزاری رویداد گاورننس تاکس (Governance Talks)

در فضای مطالعاتی و پژوهشی اندیشکده ها، شناخت و تعامل با فضای بین المللی مولفه ای کلیدی و تاثیرگذار است. امروزه افراد و مجموعه های پژوهشی گوناگونی در حوزه موضوعات مرتبط با حاکمیت و سیاستگذاری عمومی سراسر جهان در حال فعالیت هستند که ارتباط با آن ها می تواند افق های جدیدی را بگشاید. توسعه ارتباطات خارجی برای اندیشکده ها می تواند زمینه را برای آشنایی نزدیک تر با جدیدترین مطالعات، پژوهش ها و اقدامات در حوزه سیاست پژوهی و سیاستگذاری فراهم سازد.

حضور در عرصه بین المللی و داشتن ارتباطات موثر بین المللی برای اندیشکده ها امری لازم و ضروری است. بدین جهت اندیشکده حکمرانی شریف با فعال سازی این شاخه در فعالیت های خود، تلاش دارد هم در رویدادهای بین المللی حضور یابد و هم اینکه افراد خارجی فعال در حوزه های مرتبط در رویدادهای داخلی استفاده نماید.

برگزاری رویداد گاورننس تاکس (Governance Talks) ایجاد زمینه ای برای تداوم و توسعه ارتباطات بین المللی و حضور پژوهشگران و صاحب نظران خارجی در ایران است. به علاوه، این رویداد بستری برای ارتباط دانشجویان و علاقه مندان

موضوعات رویداد

موضوعات رویداد گاورننس تاکس (Governance Talks) منطبق بر موضوعات فعالیت اندیشکده حکمرانی شریف است. این رویداد در درجه اول برای استفاده گروه های پژوهشی اندیشکده برگزار می شود. در ۶ جلسه ای که از این رویداد در سال ۱۳۹۷ برگزار گردید، مهمترین موضوعات تنظیم گری رسانه، رسانه اسلامی، بحران سوریه، نقش اندیشکده ها در اروپا و … بوده است.

قالب برگزاری رویداد

این رویداد به صورت نشست تخصصی برگزار می شود و مدعو اصلی به ارائه موضوع کاری خود می پردازد. البته با توجه به تنوع مدعوین و موضوعات مورد بحث، قالب برگزاری رویداد نیز منعطف است. این رویداد تاکنون به شکل های مختلفی از جمله «فقط به زبان انگلیسی»، «به زبان انگلیسی به همراه مترجم» به صورت حضوری و همچنین به صورت غیرحضوری و به شکل وبینار (وب کنفرانس) زنده برگزار شده است.

افق آینده

اگر چه تاکنون تعداد جلسات برگزار شده از رویداد زیاد نبوده است، اما ظرفیت آن را دارد که بستری ارتباطات بین المللی اندیشکده ای برای کشورمان فراهم سازد.

 

جهت ورود به صفحه رویداد در سایت اندیشکده حکمرانی شریف بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ورود به صفحه رویداد Governance Talks

امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
برچسب ها

اندیشکده حکمرانی شریف

اندیشکده حکمرانی شریف به‌عنوان حلقه‌ای مکمل در روند رو به رشد حضور مراکز آکادمیک دانشگاهی کشور در حل مسائل عملی عرصه عمومی کشور و با هدف بسترسازی، توسعه و جهت‌دهی ظرفیت‌های نخبگانی در مسیر رشد و تعالی ملی فعالیت می‌نماید. ورود به صفحه اندیشکده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن