اخباراخبار سیاست بین المللکتاب

انجماد درگیری؛ راه حل پایان منازعه ارمنستان آذربایجان

موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران در تازه ترین اثر خود، بحران تاریخی میان ارمنستان و آذربایجان تحلیل کرده است.

به گزارش گروه خبر جامعه اندیشکده ها؛ موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران «منازعه ارمنستان آذربایجان» را به قلم سالار سیف اللهی منتشر کرد.

این کتاب ریشه اختلافات دو کشور ارمنستان و آذربایجان را بحران قراباغ می‌داند. منازعه قراباغ، یک بحران ژئوپلتیکی است که از ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ بین جمهوری آذربایجان و اکثریت ارمنی ساکن این منطقه با پشتیبانی ارمنستان ادامه داشت. در این درگیری هر کدام از طرفین سعی در پاکسازی قومی مناطق تحت تصرف خود از نژاد دیگری را داشتند.

طبق تحلیل کتاب «منازعه ارمنستان – آذربایجان»، زمینه های حل و فصل بحران های ژئوپلتیکی یعنی وجود فضای حسن نیت، قابل تقسیم بودن ارزش های جغرافیایی و فقدان موازنه قدرت بین طرف های درگیر، بین دو کشور وجود ندارد؛ به همین علت درگیری نظامی بین دو کشور به وخامت هر چه بیشتر بحران منجر خواهد شد.

پیشنهاد این بررسی برای منازعه ارمنستان آذربایجان، انجماد درگیری بین دو کشور است. و آن را پیش از همه به نفع بازیگران محلی می‌داند.

خرید کتاب منازعه ارمنستان – آذربایجان

برچسب ها

اخبار

اخبار و رویدادهای اندیشکده‌های ایران را در این سایت دنبال کنید. مشاهده سایر اخبار

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن